לומדה להכרת החוק והנהלים למניעת הטרדה מינית

הדרכת מניעת הטרדה מינית במקום העבודה

ללומדה בנושא מניעת הטרדה מינית בעבודה של רגודו יתרונות רבים. היא מתאימה לכל ארגון, קטן, בינוני או גדול. הלומדה עוזרת להכרת החוק והנהלים למניעת הטרדה מינית ומשיגה את המטרות הבאות:

מניעת הטרדות מיניות בארגון
לומדה להכרת החוק והנהלים למניעת הטרדה מינית​

הדרכת מניעת הטרדה מינית במקום העבודה
למי זה מתאים?

הלומדה למניעת הטרדה מינית מתאימה לכל ארגון הנדרש להדריך את עובדיו לגבי עיקרי החוק ודרכי הטיפול האפשריות עם מצבי הטרדה מינית.

רגודו מעמידה לרשותכם לומדה הנוגעת בנושאים המרכזיים של מניעת הטרדה מינית אותם יש להדריך כאשר הלומדה כוללת התייחסות לנושאים עדכניים לזמננו כגון: עבודה מהבית/עבודה מרחוק. הלומדה פותחה תחת פיקוח של  עורך דין לדיני עבודה ומטרתה הינה להציג את עיקרי החוק, להעלות את המודעות להתנהגות מטרידה ופוגענית על מנת להציב גבולות ברורים להתנהגות עובדים וללמד על דרכי הגשות התלונות על הטרדה מינית או התנכלות ואופן הטיפול בהן.

הלומדה בנויה מסרטוני אנימציה קצרים, נעימים ונוחים לצפייה אשר העובד יכול לצפות בהם ממחשב או ממכשיר נייד מכל מקום ובכל זמן. בין הסרטונים מוצגות שאלות לגבי תרחישים שונים שהמודרכים נדרשים לענות עליהן ובכך מטמיעים את הנושאים ומסייעים ללמידה אפקטיבית של התוכן .הלומדה תומכת בארגון רב לשוני ונגישה בשפות הבאות: ערבית, רוסית, עברית ואנגלית.

מה כוללת לומדת מניעת הטרדה מינית?

כמה פשוט להדריך עם רגודו ?

השארת פרטים באתר

שיחת טלפון קצרה כדי שלא נבזבז את זמנכם

הדגמה או התנסות עצמית לבחירתכם

הקמה מהירה ללא כל התקנת תוכנה או עבודת IT

הפצת הלומדה בנושא מניעת הטרדה מינית לעובדים תוך דקות

דרישות החוק בנושא מניעת הטרדה מינית

כחלק מדרישות החוק למניעת הטרדה מינית אשר נחקק בתשנ"ח 1998, על כל ארגון המעסיק מעל ל- 25 עובדים לקבוע תקנון אשר יובאו בו עיקרי החוק ועיקר דרכי הטיפול בהטרדות מינית. החוק קובע אילו התנהגויות הן הטרדה מינית ומציע הליכים שונים לנפגעים: הליך פלילי, הליך אזרחי והליך משמעתי לפי דיני העבודה. 

החוק קובע כי מעסיק חייב לנקוט אמצעים סבירים בכדי למנוע הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה, ומחיי מינוי ממונה מטעמו להגשת תלונות ולטיפול בהן.

החוק מטיל אחריות במצבי הטרדה מינית בעבודה על נושאי המשרה (מנהלים ודירקטורים) כאשר לא מבוצעות הדרכות העובדים גם אם אין זה תפקידם הישיר לנהל הדרכות, משאבי אנוש, או את נושא התלונות בהקשר של הטרדה מינית.

מערכת ההדרכה מספקת לממונה למניעת הטרדה מינית בכל רגע, תמונה מלאה של השלמת ההדרכות על ידי כל העובדים החייבים בהדרכה על פי חוק. דוחות המערכת מספקות גם תמונה לגבי נקודות שהיו פחות ברורות למודרכים כך שהממונה למניעת הטרדה מינית יוכל להתייחס לכך ואף להוסיף דגשים ותכנים מותאמים לארגון ורלוונטיים לתקופה להדרכות המובנות. למנהלים ולדירקטורים המערכת מספקת תיעוד מלא על ההדרכה שעברו העובדים כמו גם למאמץ שעשה הארגון להדריך את העובדים גם לאחר שהסתיימה תקופת ההעסקה.

היתרונות הבולטים של הדרכות רגודו